Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Göbek eritmek isteyenler hangi yiyeceklerden uzak durmalı?

7,530
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Göbek eritmek isteyenler hangi yiyeceklerden uzak durmalı?

Karın bölgesi yağlanmasının en büyük düşmanı basit karbonhidratlardır. Şeker veya karbonhidrat tüketiyorsanız vücudunuzda insülin hormonu salgılanır ve salgılanan insülin hormonu sizde karın yağlanmasına sebep olur.

Şeker, şekerli besinlerin, beyaz unla yapılan gıdaların, pirincin ve vücutta şeker etkisi yapan diğer besinlerin göbek eriten diyet listenizde olmaması gerekir. Ancak bu durum karbonhidrat alımınızın hiç olmaması anlamına gelmez. Vücudunuzun karbonhidrat ihtiyacını şeker oranı yüksek olmayan meyvelerden, özellikle çiğ sebzelerden, salatalardan ve esmer olan tahıllı makarnalar, bulgur ve ekmeklerden alabilirsiniz.

Göbek eritmek isteyenler için uygun yağ, karbonhidrat ve protein içeriklerini barındıran ceviz, badem fındık gibi kuruyemişlerin tüketilmesi kan şekerinizi dengeler. Özellikle karın bölgesinde yağlanma açısından içeceklere dikkat etmek gerekir. İçeriklerinde şeker barındıran hazır meyve suları ve gazlı içeceklerden uzak durulması gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat