Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Globe Surfer 3 kurulumu nasıl yapılır?

5,402
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Globe Surfer 3 kurulumu nasıl yapılır?

Bu videoda Globe Surfer III modeminizin hızlı kurulum ayarlarını nasıl yapabileceğinizi anlatacağım.

- Cihazımızı ethernet kablosu ile bilgisayarımıza bağlıyoruz ve açıyoruz. - Modemimiz açıldıktan sonra bilgisayardan boş bir internet Explorer sayfası açıyoruz.

- Adres satırına "http://192.168.1.1 IP" adresini yazarak modemin ana ekranına bağlanıyoruz.

- İlk adımda "Kullanıcı Adı" ve "Şifre" belirlememizi isteyen bir ekran gelecektir. Burada kullanıcı adına "admin" veya farklı bir isim verilebilir. Şifre kısmına en az 6 karakterden oluşan bir şifre belirliyoruz. İleri butonuna tıklıyoruz.

- Bir sonraki adımda "Language and region settings" alanında "Türkçe" ve "Asia/İstanbul" ayarlarını seçerek ilerliyoruz.

- "Telephony" alanında arayan kimliği olarak "ETSI/DTMF" seçeneğini belirliyoruz ve ardından ileri butonuna tıklıyoruz.

- "UMTS" ekranında Sabit IP kullanılıyor ise "Erişim noktası adı" alanına "mgbs"; sabit ip değil de dinamik IP kullanılıyor ise "mgb" yazıyoruz. UMTS bağlantı yöntemi alanında da "Her zaman bağlı" seçeneğini belirleyerek ileri butonuna tıklıyoruz.

- Wireless alanında "Etkin" kutucuğunu işaretledikten sonra SSID kısmını da (wi-fi ağı aratıldığında görünen ad) isteğe bağlı olarak değiştirebiliriz. SSID yayını kutucuğunu da işaretleyerek ileri butonuna tıklıyoruz.

- Wireless encryption alanı kablosuz şifreleme tercihlerinin bulunduğu bölümdür. Bu bölümde, güvenlik alanında "WPA ve WPA2" seçeneğini seçiyoruz. Kimlik Doğrulama yöntemi olarak "Önceden Paylaşılan Anahtar" seçeneğini belirliyoruz. Önceden paylaşılan anahtar kısmı için en az 8 karakterli bir şifre oluşturuyoruz. Şifreleme algoritmasını "AES" olarak seçerek ileri butonuna tıklıyoruz.

- Güvenlik duvarı alanında "Tipik Güvenlik" seçeneğini belirleyerek ileri butonuna tıklıyoruz ve son butonuna tıklayarak kurulumu tamamlamış oluyoruz.

Ayrıca www.turkcell.com.tr , Turkcell İletişim Merkezleri ya da 532 Turkcell Müşteri Hizmetlerine ulaşarak da yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat