Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Girne'den neler alabiliriz?

1,182
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Girne'den neler alabiliriz?

Girne'ye gidildiği zaman mutlaka alınması gerekenler arasında birçok ürün olabilir çünkü Girne uzun yüzyıllar boyunca yaşamış ve farklı kültürlere ev sahipliği yapmıştır.

İlk olarak, Girne'nin simgelerinden biri olarak kabul edilen Hellim Peyniri'nden alabilirsiniz. Kıbrıs'ta geleneksel olarak üretilen meyve macunları da Türkiye'ye gelirken getirmek isteyebileceğiniz ürünler arasında olabilir.

Eşinize ya da tanıdıklarınıza alabileceğiniz, Kıbrıs'ın sembollerini üzerinde taşıyan anahtarlık ve magnetler de Girne Merkez'de mevcuttur. 

Freeshop'lar Kıbrıs'a gidenler için cennet niteliğindedir. Bunun sebebi Kıbrıs'ta içki ve alkolün oldukça ucuza satılmasıdır. Türkiye'de oldukça pahalıya temin ettiğimiz belli başlı gıda maddeleri Kıbrıs'ta oldukça ucuza satılmaktadır. Kıbrıs'ı gezerken Karpaz taraflarına giderseniz Hristiyan Arapların ve Lübnanlıların kendi yaptıkları şarapları temin edebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat