Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Girne'de nereleri görelim?

927
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Girne'de nereleri görelim?

Girne'ye gidildiğinde görülmesi gereken yerlerin başında Girne Limanı gelir. Girne Limanı Girne Kalesi ile iç içe bir yapıdadır. Girne Kalesi tarihin çok uzun dönemleri boyunca önemli bir role sahip olmuştur. Ticaret ve gözetleme noktası olarak kullanılmıştır. 

Girne Kalesi'nin hemen yanında yer alan ve eski bir balıkçı barınağı olarak hatırlanan Girne Limanı, bugün Kuzey Kıbrıs'ın en önemli turistik mekanlarından biri haline gelmiştir. Yan yana birçok restoran, kafe ve barların olduğu yer olarak Girne'nin kalbinde atan Girne Kalesi mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.

Tarihi eserler arasından da şehre yaklaşık 10 km mesafede yer alan Bella Pais Manastırı mutlaka ziyaret edilmesi gereken noktalardan biridir. Yüzyıllar boyunca bu coğrafyada yaşamını sürdürmüş Hristiyanlar için inanç merkezi olmuştur. 

Adada meşhur olan bir diğer nokta ise St. Hilarion Kalesi. Disney markasının genel olarak kale figürlerinin de St. Hilarion'dan esinlenilerek yaratıldığı düşünülmektedir. Buraya çıkmak yaklaşık olarak 40 dk sürebilir. Araba ile belli bir noktaya kadar ulaşılır, fakat sonrasında yürümek gerekir.

Girne'ye çok yakın bir konumda bulunan Karaoğlanoğlu Mevkii deniz girmek için size hoş fırsatlar sunabilir. Rum kapısı açıldıktan sonra turistik olarak kendini oldukça geliştiren Lefkoşa da görülmesi tavsiye edilen noktalardan biridir. Magosa, Dip Karpaz ve Karpaz bölgeleri de merkeze uzaklıklarına rağmen ziyaretçi akınına uğrayan bölgeler arasında sayılabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat