Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Gezegenler geri harekette ne demektir?

354
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Gezegenler geri harekette ne demektir?

Evet, en çok merak edilenlerden biri de bu soru. Özellikle son zamanlarda popüler olan Merkür geri hareketi veya Merkür retrosu en yaygın olarak bizlerin dilinde.

Aslında hiçbir gezegen geri gitmez, gidemez, sadece hızları yavaşlar ve bu yavaşlama esnasında bizler dünyadan baktığımızda gezegenleri geri gidiyor gibi görürüz. Bazen bu mesela iki otobüs yan yana durduğunda biri yavaş yavaş geri gitmeye başlar ve siz kendi içinde bulunduğunuz araç hareket ediyor sanırsınız, yani bir yanılsama yaşanır. Bu tarz bir şey gibi düşünebiliriz bunu. Bizler buna kısaca Retro hareket deriz veya gezegen geri hareketinde diye adlandırırız. 

Bu dönemlerde gezegenlerin vaad ettikleri şeyler, özellikleri, yapıları bir süreliğine problematik çalışabilir. Örneğin Merkür iletişim gezegenidir; iletişimi, yazmayı, çizmeyi, konuşmayı, dinlemeyi anlatır. Aklı ve mantığımızı yönetir, fikirlerimizi nasıl sunuyoruz, nelerle ilgiliyiz; bunlara ışık tutar. Geri gittiği dönemlerde ise birtakım iletişim problemleri, anlaşmazlıklar oluşabilir; araç gereç, bilgisayar, TV gibi yine iletişim ağımızı sağlayan eşyalarda bozulmalar, düşmeler, kayıplar yaşanabilir.

Venüs diyelim geri harekette; Venüs neyle ilgilidir? Aşk, sevgi , ikili ilişkiler, zevk, sefa, estetik, güzellik vs. bu konularda birtakım sorunlar oluşabilir. Bu dönemlerde genellikle bizler evlilik, söz, nişan gibi konularda "aman dikkatli olalım", "Venüs geri harekette, dolayısıyla eğer mümkünse biraz erteleme yapın bu gibi durumlarda" diyerek, danışanlara uyarılarda bulunuruz. 

Her gezegen kendine has birtakım problematik durumları ortaya çıkarabilir veya tabii çıkarmaya da bilir. Biz burada yüzde 100 kesin çıkaracaktır diye bir tanı koyamayız çünkü astroloji olasılıklardan bahseder. Bizler de bu olasılıkların bu dönemlerde daha sık rastlandığına işaret edebiliriz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat