Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Geri çekme yöntemi ile gebelikten korunmak mümkün mü?

112,328
kez izlendi
Puan: 4.84 / 5
Detaylı Açıklama

Geri çekme yöntemi ile gebelikten korunmak mümkün mü?

Geri çekilme yöntemi modern yöntemlerin olmadığı zamanlarda bir doğum kontrol yöntemi olarak kullanılmıştır. Gebelikten korunmak isteyen çiftlerin kafasında temel bir düşünce vardır. Sperm içeri girmezse hamile kalınmaz şeklindedir bu. Bunda başarı oranı çok yüksek değildir. 


İlişkide spermin hepsinin boşalmadığı sürece ön sıvının içinde yüzbinlerce sperm vardır. Bunlar bile eğer yumurtlama yakınsa gebeliği başlatmak için geçerlidir. Geri çekme yöntemi bir çok erkeğin yaptığını zannettiği ama yapamadığı bir şeydir. Zaten 1-2 milimetrenin vajinanın içerisinde kaldığını görürüz. 

Bu nedenle geri çekme yöntemi gebelikten korumak için yüzde 60 oranında başarılıdır. Bu şekilde korunan çiftlerin çocuk sayısı çok daha fazladır. Günümüzde bu bir gebelikten korunma yöntemi olarak kabul edilmez. İdeal gebelikten korunma yüzde 80 oranında koruyuculuğu olan bir yöntem olmalıdır. Kadın ve erkek prezervatifleri, doğum kontrol hapları, iğneleri, kola takılan çubuk ve tüplerin bağlanması bu yöntemler arasında yer alır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat