Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

George Lucas Star Wars'u yaparken nelerden esinlendi?

479
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

George Lucas Star Wars'u yaparken nelerden esinlendi?

Star Wars'un yaratıcısı Georgo Lucas, Star Wars'dan önce aslında yine bir bilim-kurgu aksiyon konulu başka bir hikaye olan Flash Gordon'u çekmek istiyordu. Flash Gordon da başka bir galakside başka bir gezegende geçen sıradışı bir hikayeydi. Ancak bunun için destek bulamadı. Bunun üzerine Star Wars'un hikayesini oluşturdu. Star Wars Flash Gordon gibi kendisinden önce çekilmiş birçok filmden ve hikayeden, Orta Çağ anlatılarından esintiler içeriyordu. 


Lucas bunun için de yapımcılardan yeterli desteği göremedi. Bunun üzerine kendi şirketini kurdu ve Star Wars'u çekmeye başladı. Seri ilk filmin gösterime girmesiyle birlikte çok popüler oldu. Sonra dönemlerde 5 film daha çekildi. Sonraki filmlerin her biri Star Wars'un popülaritesini daha da artırdı. 

Lucas Star Wars'u bir popüler tüketim ürünü haline getirmeyi başardı. Star Wars oyuncakları yapıldı ve milyonlarca satıldı. Ana hikayeye paralel Star Wars animasyonları yayınlandı. Bunlar da büyük ilgi gördü. Lucas son olarak şirketini ve Star Wars'un haklarını Disney'e sattı. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat