Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Genital uçuk tedavi edilmezse ne tür sorunlara yol açabilir?

42,150
kez izlendi
Puan: 4.33 / 5
Detaylı Açıklama

Genital uçuk tedavi edilmezse ne tür sorunlara yol açabilir?

Genital uçuğa neden olan herpes simplex virüsü sinir köklerine yerleşip burada ömür boyu kalabilen bir virüstür. Genital uçuk hastalığı ömür boyu ataklar halinde tekrarlayabilir. 

Temas yerinden vücuda giren mikroorganizma deri altında sinir kök uçlarına yerleşerek orada harabiyete neden olur. Minik, içi sıvı dolu, kabartılı lezyonlar şeklinde ortaya çıkar. Bu uçuk erkekte penis başı, kökü, kasık bölgesinde, kadınlarda ise vajina, vulva ve kasık bölgesinde görülür.

Tedavisi ortaya çıktığı dönemde ağrıyı, acıyı azaltmak, kaşıntıyı gidermek, antiviral tedaviyle hayat kalitesini arttırmak yönündedir. Hasta bu açıdan çok dikkatli olmalıdır. 

Sık tekrarlayan genital uçuk hastalığında kişinin vücut direnci, yaşam şartları gözden geçirilmelidir. Sık tekrarlaması halinde hastanın cinsel hayatı bozulur. Hastada cinsel fonksiyon bozukluğu oluşur. Erkeklerde genital uçuğun belirtileri, penis başında ve peniste beyaz sivilcelerdir. Bu sivilceler 3-5 gün içinde kabuklaşır ve dökülür. Bir süre sonra iyileştiği düşünülebilir, ama kronik hale gelme olasılığı çok yüksektir. 2. tip genital uçuğun kadınlarda rahim kanserine yol açması da mümkündür.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat