Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Genital siğil nasıl tedavi edilir?

113,802
kez izlendi
Puan: 4.57 / 5
Detaylı Açıklama

Genital siğil nasıl tedavi edilir?

Genital siğiller farklı yöntemlerle tedavi edilebilir. Siğillerin üzerine kremler uygulanabilir. Krioterapi dediğimiz soğuk tedavisi ile siğillerden kurtulunabilir. Lazer tedavisi veya elektrik enerjisi kullanılarak tek tek bu siğiller yok edilebilir.

Açık cerrahide ise bu siğiller bisturi yardımıyla tek tek temizlenir. Tedavideki bütün amaç siğillerin ve taban dokusunun olduğu gibi yok edilmesidir, olduğu gibi denatüre edilmesi, tamamıyla oradaki hücrelerin öldürülmesidir.

İlaç tedavisi yerine

Dolayısıyla burada tek tek en ufak siğillere kadar olası bütün noktaların tahrip edilmesi gerekiyor. Çok zor ve uzun süren pahalı bir ilaç tedavisi yerine krioterapi, lazer tedavisi veya cerrahi tedavi uygulanabilir.

Bunlar bir seanstan, birkaç seansa kadar siğillerin sayısıyla ve lokalizasyonuyla alakalı olarak uzayabilir. Tedavi genelde yüz güldürücüdür. Ancak seksüel partner sayısı fazla olup, kendine dikkat etmeyen kişilerde nüksetme olasılığı çok yüksektir, bunu da kişinin bilmesi gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat