Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Genital estetik kimlere uygulanabilir?

5,429
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Genital estetik kimlere uygulanabilir?

Genital estetik, genital estetik kaygıları olan, anatomik sebeplerle cinsel fonksiyon bozukluğu olan ve 18 yaşından büyük psikolojik problemi bulunmayan her kadına uygulanabilir. Yani kişinin psikolojik bir problemi yoksa, 18 yaşından büyükse, cinsel fonksiyon bozukluğunun genital estetik nedeniyle olduğunu düşünüyorsa ya da sadece genital estetik kaygılaları varsa bu kişilere genital estetik operasyonları yapılabilir. 

Genital estetik operasyonlarının başında vajen daraltma ameliyatları gelir. Bunlara vajinoplasti ameliyatları denir. Bu ameliyatlar genellikle zor doğum yapmış ya da birden fazla doğum yapmış kadınlara uygulanır. Bu kişilerde doğum kesesinin oluşturduğu anatomik defektlerde kişiyi rahatsız edebilir, bu operasyonları uygulamak isteyebilirler. 

Zor doğum ya da birden fazla doğum gerçekleştirmek vajinanın genişlemesine neden olabilir. Kadının vajinasının normalden daha geniş olması penisi kavrayamama ya da cinsel ilişkiden zevk almama gibi sorunlara neden olabilir. Vajina daraltma operasyonları sonrasında bu şikayetler ortadan kalkar.

Ayrıca gebelik kesesi nedeniyle oluşan anatomik bozukluklar yine vajinoplastiye benzer bir operasyon olan hernioplasti ameliyatıyla ortadan kaldırılabilir. 

Labiyoplasti ameliyatı ise vajinanın iç ya da dış dudaklarıyla ilgili estetik kaygıları bulunan 18 yaşından büyük kişilere uygulanır. Bu ameliyatta genellikle iç dudaklardaki büyüklük nedeniyle oluşan şikayet ortadan kaldırılmaya çalışılır. Bunun birkaç cerrahi tekniği mevcuttur. Burada en önemli problem, ameliyat sonrasında oluşabilecek his kaybını hastaya yaşatmamaktır. Bu nedenle bu ameliyatı tecrübeli hekimler uygulamalıdır. Diğer genital operasyonları ise, kızlık zarı operasyonları, klitavis tepesinin düzeltilmesi operasyonları, genital bölgeye yağ enjeksiyonu operasyonlarıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat