Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Geceleri sık sık uyanıyorum nedeni nedir?

9,758
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Geceleri sık sık uyanıyorum nedeni nedir?

Geceleri sık sık uyanma nedenlerini uykuyla ilişkili sebepler ve uykudan bağımsız olarak ortaya çıkan sebepler şeklinde değerlendirebiliriz.

Uykudan bağımsız olara sebeplerin başında gece tok karnına yatmak gelir. Akşam yemeğinde çok ağır ve baharatlı gıdalar tüketmek uyku sürecinde midenin rahatsız olmasına ve kişinin sık sık uyanmasına neden olur. Bunların yanı sıra psikolojik sıkıntılar da uykunun kalitesini düşürür ve gece sık sık uyanmaya sebep olur.

Uykudan kaynaklı sık uyanmaların başında ise horlama ve nefes durmaları ile kendini gösteren rahatsızlık gelir. Bu rahatsızlık nedeniyle gece uykuda nefes kesilmeleri sonrasında kişiler nefes alamama şikayetleriyle uykudan uyanabilirler. Ayrıca bu hastalıkla beraber vücuttan tuz attırıcı proteinlerin salgılanması kişilerin sık sık tuvalete gitmelerine neden olur ki bu da uyku kalitesini düşürür.

Diğer bir uyku bozukuğu olan huzursuz bacak sendromu da kişinin uykusunda rahatsız olmasına ve sık sık uykudan uyanmasına neden olabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat