Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Geç yaşta hamile kalanlar doğumda ne tür sorunlar yaşayabilir?

5,963
kez izlendi
Puan: 2.44 / 5
Detaylı Açıklama

Geç yaşta hamile kalanlar doğumda ne tür sorunlar yaşayabilir?

İleri anne yaşında doğum yapan annelerde eğer ilk doğum yapılıyorsa, sağlık durumu normalse, normal bir gebelik sürecinde olduğu gibi normal, vajinal doğum tercih edilir. 


Bunun dışında, bütün yaşlardaki gebelikler için geçerli olabilecek özel durumlarda; doğum yolu açısından anne ve bebeğin uyumsuzluğu söz konusu ise, bazen annede şeker hastalığı varsa bebek çok büyümüş olabiliyor. Böyle durumlarda sezaryen doğum tercih edilebilir. Doğum sırasında özel bir önlem almak gerekmez. Zaten annenin genel durumundan kaynaklanan sorunlar hekimi tarafından değerlendirilecektir. 

Burada önemli faktörlerden bir tanesi de ileri anne yaşındaki annenin daha önceden doğurup, doğurmadığıdır. Daha önceden 2 tane sağlıklı normal doğum geçirmiş olan 40 yaşında bir anne adayının normal doğurma olasılığı daha yüksektir. Çok sayıda doğum yapmış ve yine ileri anne yaşında, 40 yaşında bir kadın söz konusuysa bunun risklerinin yapmış olduğu fazla doğum sayısından dolayı daha fazla olacağı göz önünde bulundurulmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat