Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Geç doğum nedir?

972
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Geç doğum nedir?

Doğum olayı normalde 37. ve 42. haftalar arasında gerçekleşir. 42. haftadan sonraki doğumlar ise geç doğum olarak adlandırılır. 40. haftadan sonra bebek ile ilgili sıkıntı olacağından dikkatli olunması gerekir. 

40. haftadan sonra bebeklerin genel durumunda bozulma ve dış ortama adaptasyon riskinin zor olmasından dolayı anne adayının ve bebeğin dikkatli bir şekilde takip edilmesi gerekir. Aynı şekilde suni sancı ile doğum yaptırılmalıdır. 

Bu tür bebeklerin cilt altı yağ dokusunda azalma meydana gelmesi ve bebeğin iri olması doğumun zorlaşmasına neden olabilir. Doğumdan sonra ise bebeğin dış ortama alışması zorlaşır. Bebeğin doğumdan sonra bir süre kuvozde kalması gerekebilir. 

Anne adaylarına kimi zamanlarda doğumu tetiklemek için doğumu başlatan bazı aktiviteler önerilebilir. Bunlardan biri de cinsel ilişkidir. . Erkek sperminin içinde bulunan bazı maddeler rahim ağzında açılmaya yol açar. Bu da doğumu başlatabilir. Bu nedenle doğum zamanı geçmekte olan ve doğumun başlamasını gerektiren durumlarda eşlere birlikte olmaları tavsiye edilebilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat