Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Geç doğum nasıl tedavi edilir?

689
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Geç doğum nasıl tedavi edilir?

Geç doğumun tedavisi bebeği uygun şartlarda doğurtmaktır. 40. haftası dolmuş, normal gebelik süresi tamamlanmış olan gebelerde ilk önce vajinal muayene yapılır ve rahim ağzının açılıp açılmadığı kontrol edilir. Daha sonra kadının suni sancıya cevap verip vermeyeceği belirlenir ve kadın hastaneye yatırılıp suni sancı ile doğum başlatılır.

Ancak gebeliğinin 40. haftası dolmuş kadınlarda, yapılan vajinal muayenede rahim ağzının kapalı olduğu görülüyorsa ve ultrasonla da bakıldığında suyu normal gözleniyorsa anne adayı ve bebek yakın takibe alınmalıdır. Eğer bebek 41. haftanın sonunda da doğmuyorsa suni sancı yoluyla bebeğin doğmasına yardımcı olunur.   

Geç doğan bebeklerin anne karnındaki gelişimleri devam etmektedir ve dolayısıyla büyümeye devam ederler. Ancak diğer bir taraftan da beslenme organının yaşlanmasından dolayı bebeğe giden kan akışı yavaşlayabilir ve bu da bebeklerin cilt altı yağ dokularında azalmaya neden olabilir. Bu sebeple ısı kaybına maruz kalan bebekler doğduktan sonra yoğun bakıma alınmak durumunda kalabilmektedirler.  

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat