Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Gebelikte bilgisayar kullanımı zararlı mıdır?

18,409
kez izlendi
Puan: 2.62 / 5
Detaylı Açıklama

Gebelikte bilgisayar kullanımı zararlı mıdır?

Gebelikte bilgisayar kullanımının bir sakıncası yoktur. Bilgisayarın yaydığı ışınlar iyonizer radyasyon ışınları içermez. Bu sebeple anne adayını ya da bebeği koruyacak ek bir önlem almaya gerek yoktur. 

Anne adayının eklem ve kaslarında olan birtakım değişiklikler sebebiyle gebelik döneminde bilgisayar başında uzun süre vakit geçirilmemelidir. Çünkü bu durum anne adayında ekstra ağrıya sebep olabilir. 

Bilgisayar karşısında uzun süre iş yapılması gerekiyorsa belli aralıklarla kalkıp dolaşmak ve vücudun dolaşım sistemini harekete geçirmek yeterli olacaktır. 

Notebook tarzı dizüstü bilgisayarların vücuttaki ısıyı artırabileceğinden vücuda yakın şekilde kullanılmaması önemlidir. 

Bilgisayar kullanımı konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, ara sıra hareket etmektir. Bilgisayar kullanırken mutlaka 20 dakika ara verip, egzersiz ya da kısa bir yürüyüş yapılmalıdır. Aksi durumda vücudun belirli bölgelerinde ağrılar oluşur. Ayrıca uzun süre hareketsizlik kan dolaşımını yavaşlatır. Bütün bunlar kişide strese neden olur. Stresin gebelikte olumsuz etkileri vardır. Bu nedenle dikkatli olunmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat