Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Gebelik egzersizlerinde ısınma hareketleri nelerdir?

14,446
kez izlendi
Puan: 4.33 / 5
Detaylı Açıklama

Gebelik egzersizlerinde ısınma hareketleri nelerdir?

Gebelik egzersizlerindeki en önemli ısınma hareketleri omuz, boyun ve bacak kaslarıyla ilgili olan ısınma hareketleridir.

Gebelikte ısınma egzersizlerinin ilk hareketinde ayaktayken kollar öne doğru uzatılır, dirsek düz tutulur ve eller birbirine kavuşturulur. Omzu önden arkaya doğru çevirme hareketi yapılır. Bu hareket sayesinde kürekler ısınır. Bu hareket 10'a kadar yapılır ve sonrasında dinlendirmek için kollar yana bırakılır.

Boyun kaslarını ısıtmak için boyun sağa ve sola yatırılarak ısıtılır. Ellerle başın arka kısmı tutulur ve sağa sola doğru eğilerek boyun, sırt, yan kaslar için kontrollü bir şekilde ısınma hareketi yapılır.

Bacak ve ayak bilekleri eklemlerinin ısınması da çok önemlidir. Bununla ilgili yapılan harekette bacak öne doğru uzatılır ve ayak bileği 10 kez içten dışa doğru çevrilir. Daha sonra ayak bileği 10 kez dıştan içe doğru çevrilir. Bu hareket oturarak ya da bir yerden destek alınarak da yapılabilir.

Bacakların arka adalelerini ısıtmak için bacak öne doğru uzatılır ve topuk yere bastırılır. Dizlerin üstünden tutarak öne doğru hafifçe eğilir. Bu hareketle sırt kasları da esnemiş olur. 

İlerleyen hamilelik döneminde bu hareketi ayakta yapmak anne adayını zorlayacağı için anne adayı yere uzanarak yapar veya bacağı egzersiz koçu tarafından tutulur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat