Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Gazı olan bebeğin tedavisi için anne ne yapmalı?

307,535
kez izlendi
Puan: 4.57 / 5
Detaylı Açıklama

Gazı olan bebeğin tedavisi için anne ne yapmalı?

Yoğun çalışan bir anne doğumdan sonra ilk 6 ay izin alarak bebeğine mükemmel şekilde bakacağım diye şartlanır. Bu şartlanma ile evine döndüğünde ve bebeğiyle baş başa kaldığında çok ciddi bir boşluğa düşer.

Anne, bebeğin bakımından emzirmesine, altını değiştirmeden gaz çıkarmasına kadar her şeyi yeni yeni öğrenir. Annelik ile ilgili her şeyi öğrendiği gibi en iyisini yapabilmek adına strese girmesi de bebeğe yansır.

Örneğin annenin yanında ona hep ustalık yapan bir anneanne, babaanne veya komşu varsa anne daha fazla problem yaşayabilir. Araba kullanmayı yeni öğrendiğinizde yanınızda hep biri varsa hata yapma payınız daha çok olur. Ama kendi başınıza kaldığınızda bu işi daha kolay ve hatasız yaparsınız.

Anne sorumluluk almasını bilmeli

Bu yüzden genel tavsiye annenin kendi başına, kendi doğrularıyla, doktoruna, annelik ve bebek bakımıyla ilgili kitaplara danışarak öğrenmesi.

Fakat komşudan, annesinden, eşinin annesinden, onların baskısıyla öğrenmesi durumunda sorunlarla karşılaşırlar. Anne ve baba daha çok sorumluluk aldığında her zaman için daha rahat edilir.

Kolik ağlamalarında ortamdan biraz uzaklaşın

Bir de genelde kolik ağlamaları sırasında büyük stres içine giren annenin en azından bir saat dışarı çıkıp dolaşması, dinlenmesi ya da bebek dışında farklı bir işle ilgilenmesinin bebeğe çok faydası olur. Çünkü burada problem bebekle anne arasındaki iletişim, uyum problemidir.

Annenin bebekle olan iletişimini saptayarak o anki durumunu muayene esnasındaki konuşmalarda ve yaklaşımında anneye yönelik önerilerde bulunduğumuz zaman çok daha rahat edilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat