Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Gazi Koşusu'nun efsane atları hangileridir?

1,614
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Gazi Koşusu'nun efsane atları hangileridir?

Gazi Kupası Koşusu'nu en çok kazanan ekürisi 13 kez kazanan Eliyeşil ekürisidir ve Eliyeşil ekürisi atları rahmetli efsane jokey Ekrem Kurt vefat edene değin sadece onunla koşmuşlardır. 


Gazi Kupası Koşusu'nu en çok kazanan jokey, 9 defa kazanarak yaşayan efsaneler arasında bulunan Mümin Çılgın'dır. Mümin Çılgın atçılığa halen devam etmektedir. 

Gazi Kupası Koşusu en önemli koşulardan biri olduğu ve bu koşuya katılabilmek için çok ciddi bir handikap puanına sahip olmak gerektiğinden, bu koşuya katılma şansının yanı sıra, koşuyu kazanabilmiş atlar, ilerideki kariyerlerinde de her zaman iyi derecelere sahip olacaklarını gösterirler. 

Gazi Koşusu efsaneleri arasında sayabileceğimiz atlar arasında başka müsabakalarda da çok önemli dereceleri ve rekorları bulunan Karayel, Bold Pilot sayılabilir. Yakın dönemde bizi Dubai'deki koşuda da birincilik elde eden Pan River da bu isimler arasına girmiştir. 

Gazi Koşusu'nda birincilik elde etmiş atın öncelikle bir kalite ve güç timsali olduğu kesinleşmiştir. Gazi Kupası Koşusu'na jokey bazında bakarsak da Halis Karataş, 5 defa Gazi'yi kazanarak efsane isimler arasında yer almaktadır ve hali hazırda henüz kırılamamış bir rekora sahip olan Mümin Çılgın'ın rekorunu kırmaya en yakın isim olarak görülmektedir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat