Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Gastrik Bypass yaptırmanın riskleri var mıdır?

27,420
kez izlendi
Puan: 4.91 / 5
Detaylı Açıklama

Gastrik Bypass yaptırmanın riskleri var mıdır?

Gastrik Bypass ameliyatı diğer cerrahi işlemlerde olduğu gibi kendi içinde birtakım riskler taşımaktadır. Bu ameliyatta, ameliyatın tekniği  gereği hem mide küçültülüp, hem de ince bağırsaklar devreye sokulduğundan bu ameliyata özgü kaçak, kanama gibi birtakım risklerle karşı karşıya kalabilmekteyiz. 

Gastrik Bypass ameliyatındaki riskler

Gastrik Bypass ameliyatı yüksek kilolu hastalarımızda uygulandığı için bu ameliyatın öncesinde ve sonrasında ameliyata bağlı birtakım komplikasyonlarla karşılaşmak da bazen olasıdır. Özellikle bu ameliyatta anestezi ve emboli riskine karşı birtakım tedbirlerin alınması, ameliyatın kendi içerisinde özellikle teknik gereği kesilen doku parçalarında kanama, kaçak ve diğer bazı problemler, ameliyattan sonra da emboli ve ameliyat sonrası solunum problemleri ile karşılaşmak söz konusu olabilir. Ancak iyi hazırlanmış olgularda bu tip komplikasyonlar son derece düşüktür. Gastrik Bypass, ameliyat sonrası kilo kaybı ile birlikte hastalarda son derece rahatlatıcı bir yöntem olarak tarif edilebilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat