Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Gastrik Bypass nedir?

18,924
kez izlendi
Puan: 4.94 / 5
Detaylı Açıklama

Gastrik Bypass nedir?

Gastrik Bypass ameliyatı obezite cerrahisinde en etkili yöntemlerden bir tanesidir. Bu yöntemde yapılan işlem hem mide hem de ince bağırsak üzerinde olmaktadır. 

Gastrik Bypass ameliyatı teknik olarak midenin küçültülmesi ve küçülen mideye ince bağırsağı belli bir segmentten alıp yukarıya bağlantı yapılması ile oluşturulmaktadır. Böylece Gastric Bypass olan hastalar hem midenin küçültülmesinden dolayı daha az yemek yemekte ve daha az kalori almakta, hem de küçük midenden direkt ince bağırsağa geçiş olduğu için alınan yüksek kalorili gıdaların emiliminde azalma yaratarak bu şekilde kilo kaybını da sağlamaktadır. Dolayısıyla iki farklı mekanizma ile obezite sorunlarında kilo kaybı sağlanmaktadır.

Gastrik Bypas ameliyatlarında kilo kaybı ameliyattan hemen sonra başlamakta ve birinci yılın sonuna kadar devam etmektedir. Bu ameliyatın en önemli özelliği kilo vermeden bağımsız olarak, yüksek kilolu hastalarda tip 2 diyabetin tama yakın düzeyde düzelmesi ile sonuçlanmasıdır. Dolayısıyla sadece kilo kaybı değil, aynı zamanda yandaş hastalıkların da ciddi anlamda azalması, büyük bir oranda ortadan kalması bu ameliyat ile ilgili en önemli avantajdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat