Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Garsonlar yemek servisinde nelere dikkat etmeli?

8,708
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Garsonlar yemek servisinde nelere dikkat etmeli?

Yemek servisinin inceliklerinin başında sipariş almakla başlar. Sipariş alırken iyi bir garson siparişi doğru almaya dikkat eder. 
Yemek siparişlerini masadan aldıktan sonra hangi siparişleri aldığınızı misafire tekrar etmeniz gereklidir. Bunun sebebi sipariş verme aşamasında yapılan değişikliklerle oluşabilecek herhangi bir hatanın önüne geçmektir.

Sipariş alma aşamasında yapılan bir hata mutfağı yanlış yönlendirmiş olmaya ve misafire umduğu servisi verememiş olmaya sebep olur. Yanlış gelen siparişi misafir almayacağı için gelen yemeği geri göndermeniz gerekir ve bu da siparişlerin zamanında ulaşmasını engeller. 

Özenle alınan bir sipariş, istenilen yemeklerin mutfağa iletilmesi ve yemeklerin misafirlere doğru zamanlarda servis edilmesi konusunda iyi bir garson yardımcı olur. 

Yemek siparişlerinin hepsi bir arada servis edilmelidir. Tabaklar misafirin sağından servis edilmelidir. Misafirler arasında bir kadın varsa, servis önceliği onun olmalıdır. Yoksa, misafirlerin hepsine yemekler servis edilip en son ev sahibine verilerek yemek servisi bitirilmelidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat