Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Garsonlar içki servisinde nelere dikkat etmeli?

7,922
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Garsonlar içki servisinde nelere dikkat etmeli?

Yemekle içilebilen içecekler genel olarak 3'e ayrılır: Aperatifler, yemekle içilebilen ana içecekler ve yemekten sonra içilen digestive içeceklerdir.

Aperitif içecekler yemekten önce tercih edilirler ve iştah açarlar. Bunlar, yemek siparişi verildikten hemen sonra servis edilmelidir. Yemekle içilen içecekler de genellikle kırmızı ya da beyaz şaraplar, alkollü diğer içecekler veya yumuşak içimli içecekler olabilir.  

İçecek servisi yapılırken dikkat edilmesi gereken husus, sipariş kim tarafından verildiyse içecek o kişiye getirilir, takdim edilir, doğru içecek olduğunun teyidi alındıktan sonra siparişi verilen içki açılır ve masaya servis edilir. 

Son olarak yemek bittikten sonra ikram edilen digestive içecekler vardır. Bunlar konyak ya da armonyak tarzı içeceklerdir. Yemek yedikten sonra hazmı kolaylaştırması için servis edilir. Masada bir kadın olup olmadığına dikkat edilerek servis yapılır. Eğer yoksa, misafir kişiden başlayıp ev sahibine doğru servis yapılır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat