Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Gareth Bale'in nasıl bir futbol stili var?

4,125
kez izlendi
Puan: 3.63 / 5
Detaylı Açıklama

Gareth Bale'in nasıl bir futbol stili var?

Tüm zamanların en yüksek transfer ücretine sahip oyunculardan biri olan Gareth Bale, futbolda hız, teknik ve gücün ender olarak biraraya geldiği futbolcular arasında yer alıyor. Bale, futbolda fundamentalin nasıl olması gerektiğinin canlı örneği aslında.

Onun için kendi kalesinden aldığı bir topu 70 metre sürüp, ki bunu 6-7 saniyede yapabiliyor, rakip takımın ceza sahasına girmeden kaleye füze göndermek işten değilmiş gibi görünüyor.

Bale, kariyerinin başlarında genel olarak sol bek mevkiinde oynasa da sol kanat ve hücumdaki etkinliği onu ileri mevkilere ve Real Madrid'e taşıdı.

Dünyanın en hızlı futbolcularından biri olan Gareth Bale, deparlarıyla rakip savunmayı oyundan düşürerek gol pozisyonları yaratabiliyor. Örneğin bir maçta 33,5 metreyi 3,5 saniyede kat eden Bale, bu hızla rekortmen 100 metreci Usain Bolt'un tahtını sallıyor. Bale'in hızı üstün tekniğiyle buluştuğunda ise ortaya durdurulması neredeyse imkansız bir hücum oyuncusu çıkıyor.

Gareth Bale müthiş teknik ve güçlü bir sol ayağa sahip. Bu onun en büyük silahı. Vücudunun geri kalanı için sol ayağın üzerine inşa edilmiş diyebiliriz. Bale, ortada gerçek gol pozisyonu yokken kimsenin beklemediği bir anda çıkardığı füzelerle topu ağlarla buluşturabiliyor. Topun şiddeti kadar şutun sürpriz anlarda gelmesi de kalecilerin hayatını zorlaştırmakta.

Evet, henüz 24 yaşında olan Galli oyuncu belki objektifler karşısında bir David Beckham değil ancak olağanüstü yeteneği ve potansiyeli onu futbol ilahları arasına sokacak gibi gözüküyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat