Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

G noktası nedir?

707,966
kez izlendi
Puan: 4.75 / 5
Detaylı Açıklama

G noktası nedir?

G noktası 1951 yılında Ernst Gräfenberg adlı bir jinekolog tarafından ortaya konmuştur. Bu noktanın varlığı 1980'li yıllara kadar tartışılmıştır. G noktası cinsel uyarı ile birlikte ortaya çıkan ve tuvalete gitme isteği uyandırdığından dolayı jinekolojik muayenede tespit edilmesi mümkün değildir.


G noktası uyarılmanın plato yani orgazma yaklaşılan yoğun cinsel uyarı anında daha çok belirginleşir. Bu bölgede kabarıklık meydana gelir. Yaklaşık tahmin edilen yeri vajinanın ön duvarında, vajina girişine yakın bir bölgededir. Buna göre orgazmın daha yoğun hissedilmesi ve kadının bir kaç kere arka arkaya orgazm olması söz konusudur.   

Konumu itibarıyla cinsel ilişki esnasında yeterli bir şekilde uyarılamadığı için, genelde birçok kadının bu erojen noktadan habersiz bir şekilde yaşadığı iddia edilir. G noktası ile ilgili çalışmalar hala devam etmekte, varlığı ile ilgili spekülasyonlar sürmektedir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat