Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Futbolcuların hangi davranışları ceza almalarına neden olabilir?

1,716
kez izlendi
Puan: 3.75 / 5
Detaylı Açıklama

Futbolcuların hangi davranışları ceza almalarına neden olabilir?

Futbol maçlarında, futbolcuların hangi kurallara uyması gerektiği futbol disiplin ve futbol musabaka talimatında ayrıntılı olarak düzenlenir. Bu anlamda Türkiye Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu maç esnasında kurallara aykırı davranan futbolculara ceza uygulama hakkına sahiptir.


Futbol maçlarındaki ceza uygulamaları
Futbol maçlarında iki türlü ceza sistemi vardır. Bunlardan birincisi saha içerisinde olan ve hakemin futbolcuların hareketlerini görerek cezalandırdığı eylemlerdir. Bir futbolcunun maç esnasında kırmızı kart aldıktan sonra yaptığı hareketi kırmızı kart alma cezasından daha ağır bir cezayı gerektiren şiddetli bir hareketse futbolcuya bir veya daha fazla maç cezası verilebilir. İkinci olarak maç esnasında hakemin görmediği veya kırmızı kartla oyuncuyu ihraç ettikten sonra oyuncunun yaptığı kurallara uygun olmayan hareketlerden dolayı oyuncu ekstra ceza alabilir. Buna örnek olarak, sahada bulunan diğer hakemlere, teknik heyete veya taraftarlara küfredilmesi, el hareketinde bulunulması, tükürülmesi gibi hususlar verilebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat