Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Fizikte formülleri nasıl öğrenebiliriz?

3,440
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Fizikte formülleri nasıl öğrenebiliriz?

Fizik formülleri alt yapısı iyi ve kavrama yeteneği yüksek öğrencilerde, ispatlar ve konular arasındaki bütünlüğü sağlayacak şekilde öğrenilebilir. 

Alt yapısı iyi olan öğrenciler bu formülleri soru çözerken de ispat ve çıkarma metodu ile hareket ederlerse belli bir süre sonra formüller ezber şeklinde değil bilgi şeklinde hafızalara yerleşebilir. Fizik konularının fazla olması ve formül sayısının çok olması öğrenciyi ve öğretmeni formülleri zihinde kodlama metoduyla öğrenmeye itecektir. 

Özellikle üniversiteye hazırlıkta genellikle kodlama yaparak formülleri ezberleme metodu öğrenciler tarafından daha fazla tercih edilmektedir. Fizikte öğrenilmeye çalışılan konuyla ilgili çok soru çözüldüğünde, formüllerin hafızada kaldığı gözlenebilir. Genel tekrar, bol soru çözümleri ve basit fizik kitaplarından konuların dersten önce çalışılmasıyla fizik dersini öğrenmek kolay hale gelecektir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat