Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Fizik tedavide cihaz neden önemlidir?

2,730
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Fizik tedavide cihaz neden önemlidir?

Fizik tedavi uygulamalarında cihaz kullanıyorsa, cihazın seçimi çok önemlidir. Aynı isim altında farklı özelliklerde cihazlar olabilir. Lazer üzerinden örnek verirsek, lazerlerde sadece cildin altındaki birkaç kan damarını etkileyen veya cildin altındaki dolaşımı hafifçe bozan lazerden, derin dokularda cildin 8-10 cm derinine kadar inen, oradaki kasları, bağları iyileştiren derin doku lazer uygulamaları olan hilterapiye kadar varan çok geniş yelpazedeki lazerler vardır. 

Fizik tedavi cihazları standart değildir. Fizik tedavide kullanılan cihazlar pek çok farklı türde olduğundan, fizik tedavinin başarısı uygulanacak merkeze göre farklılık gösterir. 

Fizik tedavi cihazları teknolojik yeniliklerle doğru orantılı olarak sürekli gelişmektedir. Bu anlamda tedavide etkinlikleri de sürekli değişmektedir. Hastaların kimi "ben fizik tedavi oldum, işe yaramadı, fizik tedavi olmak istemiyorum" diye yaklaşabilir. Ancak durum farklıdır. Aynı cihaz, aynı isimde olabilir ancak uygulama aşamasında tedavi programı kişiye özel düzenlendiğinde her kişiye etkisi farklıdır. Kişiye uygun programın seçilmesi son derece önemlidir. Çünkü ancak uygun programın başarı ile uygulanması sonucunda doku iyileşmesi sağlanabilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat