Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Fizik tedavi ile hangi sorunlardan kurtulabiliriz?

28,295
kez izlendi
Puan: 3.24 / 5
Detaylı Açıklama

Fizik tedavi ile hangi sorunlardan kurtulabiliriz?

Fizik tedavi ile kas iskelet sistemindeki ağrılar, fonksiyonel yetersizlikler, güçsüzlükler, dolaşım bozuklukları gibi problemlerden kurtulabileceğimiz gibi, bazen iç organları çevreleyen kasların spazmının yol açtığı hastalıkların tedavisi de yapılabilir. 

Örneğin, karın ve mide bölgesindeki dolaşımın yetersiz olmasından pusu askısı adı verilen karın boşluğundaki kasın kasılması ve iç organların dolaşımını bozması ile bazı karın, pankreas, karaciğer, böbrek gibi hastalıklar veya yetmezlikler de ortaya çıkabilmektedir. Dolayısıyla fizik tedavinin kullanım alanı teknolojinin ilerlemesi ile beraber bütün kas ve iskelet sisteminin çevrelediği tüm dokuları ilgilendirmektedir. Sadece bir dokuda ağrının kesilmesi için akım verilmemekte, o dokunun iyileşmesi ve şikayetin ortadan kalkması temin edilmektedir. 

Geçmişte kullanılan lazerle fizik tedavi yöntemleri sadece cildin bir iki milim altına etki edebiliyordu. Bu da kasın sadece yüzeyel tabakasında kalıyordu. Şimdi ciltten 8-10 cm derine kadar etki edebilen, o dokuyu iyileştirebilen, iyileştirme gücü yüksek olan akımlarla fizik tedavi uygulanmaktadır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat