Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Fizik sınavına hazırlanırken nelere dikkat etmeliyim?

1,522
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Fizik sınavına hazırlanırken nelere dikkat etmeliyim?

Fizikte sınavlara hazırlanırken mutlaka çözümlü sorular üzerinde çalışıp bilgi ve soru tipi eşleştirmesi yapmak gerekir. Fizik dersinin içeriğinde çok fazla sayıda formül olduğu için hangi formül hangi soruda nasıl kullanılmalı gibi sorulara cevap bulabilmek için değişik kaynaklardan çok farklı sorular çözülmeli ve bu sorularla altı çizili kelimelere öncelik verilerek çalışılmalıdır.

Özellikle olabilir ve kesinlikle soruları fizik dersinin en seçici sorularıdır. Doğru soru çözümündeki en önemli faktörlerden biri de formülü soru çözümünde yazıp verilenleri yerine koyarak işlemleri tane tane yapmaktır.

Fizik dersinin en büyük sıkıntılarından bir tanesi de soru çeşitliliğinin fazla olması ve soruların sadece bilgiyle değil yorumla da çözülmesi gerektiği gerçeğidir. Fizik dersine dair bilgi birikimi az olan öğrencilerin çok fazla sayıda çözümlü sorulara bakması gereklidir. 

Piyasada fiziğin anlaşılırlığını arttırmak için kolay fizik kitapları çıkarılmıştır. Öğrenciler genel tekrarlarla, bol soru çözümleriyle fizikteki başarılarını arttırabilirler. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat