Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Fizik dersine verimli nasıl çalışabilirim?

7,124
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Fizik dersine verimli nasıl çalışabilirim?

Fizik dersi içerisinde sadece fen bilgilerini barındıran değil, aynı zamanda matematik ve geometri altyapısı da bulunduran bir derstir. Fizikte genel olarak konu sayısı fazla ve içeriği geniş olduğu için diğer dersler kadar hızlı ve kolay anlaşılmayabilir.

Fizik dersinden verim alabilmek için konuyu ders ortamında dinlemeden önce mutlaka konu anlatımlı bir kitaptan hazırlık yapılmalıdır. Ders esnasında karşılaşacağınız terim, ifade ve formüllere olan yabancılık azalabilir. Bu şekilde dersin anlaşılabilirliği artar.

Derste not almak fizik dersini dinlerken olmazsa olmazlardan biridir. Derste not almak derse karşı dikkati arttırdığı gibi tahtaya yazılanları zihne ve oradan da deftere taşıma sırasında kalıcılığının artmasına yardımcı olacaktır. 

Derste alınan notları tekrar etmek, konu anlatımlı kitaplardan genel tekrar yapmak ve kalıcı öğrenmeyi sağlamak, fizik dersinin daha kolay öğrenilmesini sağlayacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat