Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Fıtık tedavisinde DRX9000 spinal dekompresyon yöntemi nedir?

2,814
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Fıtık tedavisinde DRX9000 spinal dekompresyon yöntemi nedir?

DRX9000 spinal dekompresyon yönteminde bir yükle omurga arasının açılması ve omurga arasındaki disklerin rahatlatılması planlanır. 


DRX9000 spinal dekompresyon yönteminde, peşpeşe her gün tedaviye girilmesi gerekir. Günlük yaklaşık 1,5 saati bulan tedavilerle, 15-20 seans sonrasında kişiye uygun egzersiz programı verilir. 1 ay sonrasında kontrol verilir. Bu hastalarda yüzde 70-80 düzeyinde şikayetlerin kaybolduğunu, 3. ayda çekilen MR bulgularında da fıtıklarının iyileştiği gözlemlenir. 

Spinal dekompresyon

Fıtıkların tedavi edilebilmesi için omurga aralığın açılmasına dekompresyon denir. Dekompresyon bası demektir, basının kaldırılması demektir. Spinal ise omurga ve omurilik demektir, yani spinal dekompresyon omurgadaki daralan aralığı genişleterek basıyı ortadan kaldırmaktır. Bu da ancak geçmişte kullanılan traksiyon yöntemlerinin gelişmişi olan bilgisayar kontrollüsü 1 traksiyonun üst modellisi olan spinal dekompresyon yöntemiyle mümkün olabilmektedir.

Spinal dekompresyon yönteminde omurga aralığını açmak için belirli bir yük uygulanarak omurga aralığı açılmakta ve taşan disk içeri girebilmektedir. Taşan diskin içeri girmesiyle beraber fıtığın tedavisi mümkün olabilmektedir.  

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat