Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Fibromiyaljinin kesin tedavisi mümkün müdür?

7,785
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Fibromiyaljinin kesin tedavisi mümkün müdür?

Fibromiyalji hastalığı doğru teşhis edilirse, hangi kasta problem olduğu doğru belirlenirse tedavisi yüzde yüz mümkündür. Toplumumuzda fibromiyaljinin tedavisi mümkün değildir, fibromiyaljiye bir kere yakalandınız mı ömür boyu onunla yaşamak zorundasınız gibi inanışlar vardır. Bunun sebebi problemli kasın, problemli bölgenin doğru teşhis edilmemesidir. Bunun için kişinin kendini, şikayetlerini iyi ifade etmesi gerekir. Kendini iyi ifade etmiş bir hasta, hekimle de işbirliği içinde ise fibromiyaljinin tedavisi kesinlikle mümkündür. 

Fibromiyaljinin tedavisinde ağrılı kasın tedavisi birinci sıradadır. Ağrılı kasın tedavisi dışında hasta-hekim işbirliği ile kişinin hastalığını bilmesi, tekrar ağrılı olmaması için alması gereken önlemleri iyi anlayabilmesi çok önemlidir. 

Fibromiyaljinin tedavisinde özellikle fizik tedavi yöntemleri kullanılır. Ancak fizik tedavi yöntemleri standart değildir. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte cildin derinine, kasın derinine, dokununun derinine etki edebilen fizik tedavi cihazları kullanılmaktadır. 

Fibromiyaljide ağrılı kas spazmını yok etmek için özellikle kullanılan hilterapi adı verilen derin doku lazer uygulamaları, yne derin doku ultrason uygulamaları, kas içi dolaşımı artırmak için indiba, manuel uygulamalar, refleksoloji tedavileri ve kişiye uygun egzersiz programı ile fibromiyaljide tedavi başarısı çok yüksektir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat