Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Felçli hastalar hidroterapi ile nasıl tedavi edilir?

1,192
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Felçli hastalar hidroterapi ile nasıl tedavi edilir?

Beyin damar hastalığına bağlı (damar tıkanıklığı veya beyin kanaması sonrası gelişen) kol ve bacakta güçsüzlük kısmi felç tabloları, omurilik yaralanması sonrası gelişen omurilik felci yanı sıra kollarda ve bacaklarda gelişen güç ve his kaybı durumlarında hidroterapi kullanılabilir. 

Hidroterapi birebir fizyoterapistler eşliğinde tek kişilik havuzlar içerisinde hastaya göre hazırlanmış egzersiz programı uygulanır. Bu programda tüm kasların kuvvetlendirilmesi, yürümenin ve dengenin geliştirilmesi amaçlanır. Havuza hastalar lift yardımı ile indirilip egzersiz sonrası yine lift yardımı ile çıkarılmaktadırlar. Suyun sıcaklığı hastanın ve hastalığın türüne göre özel olarak ayarlanmaktadır. 

Felçli hastalarda diğer çoğu hastalık gruplarında olduğu gibi hidroterapi; robotik rehabilitasyon, elektroterapi dediğimiz kas kuvvetlendirmede elektrikli cihazların uygulandığı yöntemler, iş uğraşı terapisi, su dışı egzersiz programları ile kombine olarak kullanılmaktadır. Haftada genel olarak 3-4 seans olacak şekilde planlanması tedavi başarısını arttırmaktadır. Seans süresi hastanın duruma göre 45 -60 dk arasında değişebilmektedir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat