Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Fatih Terim'in futbol hayatı nasıldı?

4,279
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Fatih Terim'in futbol hayatı nasıldı?

Fatih Terim'in futbol hayatı Adana Demirspor'da başladı. Altyapıdan yetişen bir futbolcu olan Fatih Terim 1969 ile 1973 yılları arasında Adana'da top koştururken İstanbul'un büyük kulüplerinin dikkatını çekti.

Fatih Terim, futbolculuk günlerinde orta alanda oynardı. Uzun kontra ters toplar atarak rakibe karşı etkili ataklar geliştirirdi. Fatih Terim görkemli futbolu sayesinde Galatasaray'a transfer oldu. 14 yıl Galatasaray'da forma giydi. Ancak bu süre boyunca takımla birlikte şampiyonluk göremedi. O dönem Galatasaray için sorunlu bir dönemdi.

O yıllar Franz Beckenbauer stili libero anlayışının önplanda olduğu bir dönemdi. Fatih Terim de Türkiye'nin önemli birkaç liberosundan biriydi. Savunmanın arkasında oynar ve savunmanın arkasındaki topları oyuna dahil ederdi. Buna yıllarda süpürücü deniyordu. Yani Fatih Terim döneminde süpürücü olarak tabir edilen mevki de top oynadı. Galatasaray'da kaptanlık da yapan Fatih Terim'in futbolculuğu da teknik direktörlüğü gibi tutkuluydu.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat