Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Fatih Terim'in favori futbolcuları kimlerdir?

446
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Fatih Terim'in favori futbolcuları kimlerdir?

Fatih Terim'in kendi yetiştirdiği ve uzun yıllar birlikte çalıştığı ve özel önem verdiği oyuncular var. Ancak genel olarak bakıldığında bu konuda verilebilecek en önemli örnek Terim ile UEFA Kupası'nı kazanan kadrodur. Bu kadro için Fatih Terim'in efsane kadrosu da denilebilir. Çünkü Fatih Terim bu kadrodaki isimlerle daha önce Ümit Milli Takım'da çalışmış ve onlarla Akdeniz Olimpiyatları şampiyonu olmuştu.

Fatih Terim, Galatarasay'a geldiğinde Ümit Milli Takım'daki bu kadrosunu da Galatasaray'a taşıdı. Bunun dışında Karabükspor'dan Hakan Ünsal'ı aldı. Bu oyuncular Terim'in efsane kadrosunun temellerini oluşturdu. Elbette bunların yanında yabancı oyuncular da vardı. Terim, efsane kadrosuna Popescu ve George Hagi gibi çok önemli isimleri de dahil etti. Bu kadro ile defalarca lig şampiyonu oldu ve UEFA Kupası'nı Türkiye'ye getirdi.

Terim ikinci kez Galatasaray'a geldiğinde de birçok oyuncu transfer etti ancak ilk dönemki kadar başarılı olamadı. Fatih Terim'in ikinci dönemdeki favori oyuncuları ise Sabri Sarı, Selçuk İnan gibi oyuncular oldu. Fatih Terim'in Sabri Sarı'ya çok önem verdiği ve Sabri'y her zaman forma şansı tanıdığı biliniyor. Bunun nedeni ise Terim'in altyapıdan yetişen sporculara önem vermesi. Terim'in bu bakış açısı dikkat çekici çünkü, takımın geleceği olduğunu düşündüğü oyunculara her durumda forma şansı tanıyabilen bir futbol anlayışına sahip.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat