Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Faktoring sisteminin banka kredisine göre avantajı nedir?

58,197
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Faktoring sisteminin banka kredisine göre avantajı nedir?

Nakit ihtiyacı, küçük büyük her firmanın gündeminde bulunan  ve firmayı farklı çözüm arayışlarına iten bir durumdur. Hem banka kredisi hem de faktoring, nakit ihtiyacı olan bir firma için bu ihtiyacı giderme konusunda iki önemli araçtır. Ancak bu iki seçenek arasında bazı önemli farklar vardır.

Faktoring ürünü, bir işletmenin en önemli varlıklarından olan alacakları, en iyi şekilde değerlendirmeye odaklanır.  Alacakları vadesinden önce değerlendirerek finansman kaynağı sağlar. Bu nedenle finansmanın vadesi  ve tutarı da, alacaklarla paralel olur. Böylelikle  ihtiyacın ötesinde finansman kullanımı yaşanmaz. Maliyetler kontrol altında tutulur.

Vadeli alacaklar varken finansman açığı banka kredisiyle kapatılmaya çalışılırsa alacaklı kimliğinin yanına borçlu kimliği de eklenir. Faktoring sistemindeyse alacaklı kimliği korunur ve faturalı alacak nakde çevrilerek finansman desteği sağlanır.
 
Banka kredisinde genellikle ihtiyacınızdan fazla para alırsınız ve böylece ihtiyacınız olmayan paranın da faizini ödemekle yükümlü olursunuz. Faktoringde kendi alacağınızı tahsil edeceğiniz için böyle bir sıkıntı yaşamazsınız.

Ayrıca faktoringde can sıkıcı evrak süreçlerine girmeniz gerekmez, nakit temininiz çok daha hızlı bir şekilde sağlanır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat