Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Evli çiftler paralarını nasıl yönetmeli?

2,356
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Evli çiftler paralarını nasıl yönetmeli?

Evli çiftler için para yönetimi çok önemlidir. Ancak eşler para konuları konuşmakta büyük zorluklar yaşayabilir. Bu toplumda yaygın bir sorundur. Evli çiftler para yönetimi için öncelikle bu konuyu konuşmaya çalışmalı. Bunun için uygun bir yaratmak şart. Aylık en az bir kez, mümkünse evde ve evin salonunda veya bir parkta ev bütçesini ve gelir giderlerinizle ilgili konuşun.

Eşler birbirleri için hayat ortağıdır. Dolayısıyla finansal konularda da bir ortaklık sözkonusudur. Bu nedenle kesinlikle ve kesinlikle eşler arasında parayla ilgili sır tutulmaması gerekir.

Eşler arasında gizli borç denilen bir kavram var ve bu son derece yaygın. İnsanların eşlerinden gizli olarak birilerine borç vermesi yaygın bir davranıştır ancak bu yanlıştır. Eşinizden gizli kimseye borç vermeyin. Çünkü bu birgün mutlaka ortaya çıkacaktır.

Eşler arasında ortak bir finansal hedef olmalı. Bu alınmak istenen bir ev olabilir ya da bir tatil olabilir, en önemlisi de emeklilikte kimseye muhtaç olmamak için para biriktirmek veya doğru yatırımlar yapmak olabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat