Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Evde yılan bakılabilir mi?

20,054
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Evde yılan bakılabilir mi?

Yılanlar soğukkanlı hayvanlardır ve merabolizmalarının çalışabilmesi için belli bir ısı değerine ihtiyaçları vardır. Türkiye'de yaz mevsimi dışında ısı koşulları yılanlar için uygun olmaz. Bu nedenle yılanın bakıldığı ortamda sabit ve yeterli bir ısı kaynağı olmalıdır. 


Yılan bakılan yere vivaryum denir. Vivaryum bir akvaryumun içine çeşitli doğal malzemeler yerleşitirilrek oluşturulabilir. 

Evde bakılacak yılanlar zehirsiz türlerden olmalıdır. Zehirli yılanlar tehlike yaratabilir. Pitonlar ve benzer türler zehirsizdir. Belirli boylara kadar çok ciddi bir tehlike oluşturmaz.

Yılan bakacaksanız yılan davranışları üzerine okumanız ve araştırmanız önerilir. Yılanın agresif olduğunu anlayabilmeniz gerekir. 

Yılanlar canlı yemlerle beslenebilir. Kemirgenler, kuşlar ve benzer canlılar yılana canlı verilmelidir. Yılan alırken bunu da göz önünde bulundurmanız gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat