Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Evde prematüre bebeğin cilt bakımı nasıl olmalı?

1,196
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Evde prematüre bebeğin cilt bakımı nasıl olmalı?

Prematüre bebeklerin ciltleri çok hassas ve narindir. Cilt, önemli bir bariyer olduğu için birçok enfeksiyonun da giriş noktası. Prematüre bebeklerin bağışıklık sistemi zaten düşük, enfeksiyona da yatkın olduğundan cilt bakımları da önemli bir noktadır. Prematürelerin günlük cilt temizliklerine ayrıca dikkat etmek gerekiyor. Gerekirse günlük banyolar, günlük banyo yapılamıyorsa vücudunun kaynatılıp ılıtılmış ılık bir su ile bebeğin her gün düzenli olarak silinmesi çok önemlidir. Burada cildi de çok aşırı kurutmamak gerekiyor. Eğer bebeğinizin cildinde kuruluk varsa, özel bebek nemlendiricileri ile veya bebek yağları ile de yağlayabilirsiniz. 

Prematüre bebeğin günlük temizliğinde çok fazla miktarda bebek şampuanları veya bebek sabunları kullanılmamalıdır. Çünkü bu ürünler de cilt kuruluğunu artırır. Sadece kaynamış ılıtılmış su ile temizliğinin yapılması, şampuanların veya bebek sabunlarının kullanımının da haftada 2 veya 3'ü geçmemesi önemli. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat