Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Evde prematüre bebeğe uygun oda ısısı nasıl olmalı?

3,873
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Evde prematüre bebeğe uygun oda ısısı nasıl olmalı?

Tüm yeni doğan bebeklerde olduğu gibi prematüre bebekler de üşümeye daha yatkınlar ve prematüre olan bebeklerde bu üşüme daha fazladır. Çünkü cilt altı yağ dokuları normal bebeklerde daha az miktardadır. Bu nedenle prematüre bebeklerin vücut ısısının kontrolü önemlidir. Çünkü üşüdüklerinde vücut dengeleri bozulur, hastalıklara daha açık hale gelirler. 

Prematüre bebeklerin oda ısısının ortalama 24 - 25 derece olması gerekiyor. Bunun için odada bir oda termometresinin bulunması önemli. Belli aralıklarla bebeğin vücut ısısı dijital termometrelerle ölçülmeli.

Prematüre bebeklerin kıyafetinde dikkat edeceğimiz noktaların başında bebeğin üzerine vücuduna bol gelen kıyafetler değil, saran kıyafetler giydirilmeli. Günümüzde prematüre bebeklere uygun kıyafet bulmakta artık çok zorlanmıyoruz. Vücudunu saran kıyafetler, gerekirse iki kat, üç kat giydirme gibi yöntemlere başvurulabilir. 

Bebeğin üzerini saran giysiler giydirilmesi, oda ısısının ortalama 24 - 25 derecelerde olması, özellikle bebeğe banyo yaptırdıktan sonra bebeğin vücut ısısının korunması için ısı değişimlerine karşı daha da hassas davranmak bebeğin vücut ısısını korumak için yapılması gerekenlerin başında geliyor. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat