Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Evde kedi ve köpek birlikte nasıl bakılır?

6,281
kez izlendi
Puan: 2.80 / 5
Detaylı Açıklama

Evde kedi ve köpek birlikte nasıl bakılır?

Evde kedi ve köpek bir arada bakılabilir. Bir arada kedileri ve köpekleri ve hatta kedi, köpek ve kuşu bir arada bakabilen hayvan severler vardır. Besleyen kişilerin hepsinin bakımı ile ilgili ayrı ayrı bilgi sahibi olması, karşılaştırma anlarında nelere dikkat etmeleri gerektiğini bilmesi ve birbirlerine vücut dillerini öğretmesi sonrasında çıkabilecek sorunların da önüne geçilmesini sağlar.

Kedi ve köpeklerin ayrı yaşam alanları dışında ortak yaşam alanları da vardır; farklı insanların bir arada yaşamaları gibi. Örneğin bir kedinin kendine ait bir koltuğu vardır ya da bir köpeğin evde sürekli yattığı bir yer vardır. Kedinin mama ve su kabının, kum kabının ayrı olduğu yerler vardır. Bunlar kendilerine ait, özel alanlardır.

Farklı hayvanların belli bir adaptasyon ve alıştırma süreci geçirdikten sonra birbirleri için tehlike arzetmeyeceklerinden emin olunduktan sonra, birbirleri ile iletişim sırasında vücut dillerini de öğrenecekleri için belli bir süre sonra evde yalnız kalmalarında da sakınca yoktur.

Kedi ile köpek bir arada yaşayacaksa, burada en önemli kıstas kedinin eve köpekten önce gelmesidir. Mümkünse her iki cins de yavruyken alınmalıdır. Kedi daha önceden gelip evi benimsemeli, köpek eve daha sonradan sokulmalı. Bu, birbirleri ile adaptasyon süreçlerini hızlandıracaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat