Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Evde hemşirelik ve hasta bakıcı hizmeti nasıl verilir?

2,182
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Evde hemşirelik ve hasta bakıcı hizmeti nasıl verilir?

Bazı hastalıklar, yaşlılık kaynaklı sorunlar ya da doğuştan sağlık sorunları bazı hastaların evde bakılmasını zorunlu kılar. Ancak evde hasta bakımı günümüzün yoğun koşullarında hasta yakını için zor şartlar yaratabilir. Bu tür durumlarda profesyonel evde hasta bakımı hizmeti veren kuruluşlardan evde hasta bakımı desteği alınabilir.

Evde bakım hizmeti için başvuru evde bakım hizmetine ihtiyacı olan hastaların yakınları, ailesi ya da doktoru tarafından yapılabilir. Talep doğrultusunda evde bakım merkezi, hastaya ait bilgileri kayıt altına alır. Hastanın bakım ihtiyacını ayrıntılı olarak tespit etmek, ev ortamının evde bakım için uygun koşullara sahip olup olmadığını belirlemek ve etkin bir şekilde hizmet verilmesi amacıyla konusunda uzman sağlık personeli hizmet alacak hastanın yaşadığı yere gider. Bu ziyaretin amacı hastanın bakımı ile ilgili hizmet planı geliştirmek, bakım için gereken medikal cihazların tespitini yapmak ve hastanın bakımını üstlenecek yetkin sağlık personelinin yönlendirilmesini sağlamaktır.

Yönlendirilen sağlık personelinin tüm sağlık kontrollerinin yapılmasına, hizmet içi eğitimlerle bilgi ve deneyiminin geliştirilmesine ve etkin iletişim becerilerine sahip olmasına önem verilir. Evde hasta bakımı hizmetine yönlendirilen personelin hem hasta hakkında detaylı bilgiye hem de hastaya sunulacak olan hizmetlerle ilgili detaylı bilgilere sahip olması ayrıca önemlidir.

Görevli sağlık personeli hizmet süresince hastanın tıbbi uygulamalarını yapar, ilgili formları eksiksiz ve düzenli olarak tutar ve hastanın genel durumu hakkında hem hastanın kendi doktoru hem de genel merkez ile bilgi paylaşımında bulunur. Bu sırada hasta bakımı hizmeti sürekli denetim altında tutulur ve hizmetin aksamaması sağlanır. Hasta ve yakınlarının hizmetle ilgili görüşleri alınarak daha iyi hizmet verilmesi için çalışılır.

Evde sağlık bakım hizmetleri tam zamanlı olarak sürdürülebileceği gibi enjeksiyon, serum uygulama gibi kısa süreli hizmetleri de kapsar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat