Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Evde film izlerken kaliteli bir ses için neler yapabiliriz?

31,062
kez izlendi
Puan: 4.19 / 5
Detaylı Açıklama

Evde film izlerken kaliteli bir ses için neler yapabiliriz?

Evde film izlerken daha kaliteli bir ses için ev sineması hoparlörlerini kullanabilirsiniz. Ev sineması hoparlörleri Hi-Fi hoparlörlerinden daha farklıdır. Hi-Fi hoparlörlerinde istenen bazı özellikler ev sinemasında handikap haline gelebilir.

Evde film izlerken kaliteli bir ses için yapabileceklerimiz:

- Ev sineması hoparlörleri çok hızlı hareket edebilen, çok yüksek şiddetlere çok hızlı şekilde çıkabilen dinamik menzili çok yüksek hoparlörler olmalıdır.
- Ev sineması hoparlörlerinden çok kaliteli, orjinaline sadık sesleri üretmeleri beklenmez ancak çok küçük seslerde hızlı şekilde uyanabilmelidirler.
- Ev sinemasından beklenen en önemli şey bir filmde olan efektleri tam anlamıyla alabilmesidir. Çünkü 5+1 surround sistemlerde bilgisayar koşullarında yapılmış daksiyonlar, sesler,ve efektler görüyoruz.
- Bir aktif subwoofer kullanımı da kaliteli bir ses için çok önemlidir. İyi bir subwoofer yani kendi içinde amfisi olan bir bas ünitesi bütün sistemi 2, 3 kat yukarı taşır.
- Piyasada satılan komple alabileceğiniz sistemlerin büyük çoğunluğunda aktif bir subwoofer bulunmuyor. Ancak hoparlörlerini, amfisini ve DVD'sini ayrı ayrı satın alabileceğiniz pek çok Hi-Fi sistemi bulunuyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat