Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Etkileyici bir kişisel imaj için neler yapabiliriz?

1,633
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Etkileyici bir kişisel imaj için neler yapabiliriz?

Etkileyici bir imaj için öncelikle kişinin kendini tanıması çok önemlidir. Zevkleri nelerdir, nerelere gitmekten hoşlanır, hangi renkleri giymeyi sever? Bu renkler onun vücut renkleri mi? Vücut yapısı nasıldır? Bu vücut yapısına uygun kıyafet modelleri nelerdir önemlidir.

Tüm bu sorulara doğru yanıtları bulduktan sonra doğru gardırobu oluşturmak gerekir, doğru gardıroptan doğru kıyafet kombinasyonlarını yapmak önemlidir.

Ayrıca aksesuarlar çok önemlidir. Aksesuar kullanımı kişiyi tamamen çok farklı ve tarz sahibi bir insan yapabilir. Örnek vermek gerekirse şu anda sokak modasında boyfriend jean ve üzerine basic t-shirtlere çok rastlıyoruz. Gördüğümüz 10 genç kızdan en az 7-8'inin üzerinde bu kombinasyon var, ancak siz boyfriend kot pantolon üzerine giydiğiniz basic t-shirtünüzün yakasına eski vintage bir yaka iğnesi takıp ona uygun bir çantayı elinize aldığınızda kimse size benzemeyecektir. Bu da sizi tarz sahibi yapar.

Ben hep şunu savunuyorum ki; imaj danışmanlığı çalışmalarının temelinde kişiye has bir tarz oluşturmak kavramı olmalıdır.

Ayrıca etkileyici bir imaj için nezaket ve görgü kurallarını çok iyi bilmek ve uygulamak  da gerekiyor, bununla birlikte beden dilimizi iyi kullanmalı, kontrol etmeli ve ses tonumuz ve konuşma tarzımız ile de imajımızı yönetebilmeliyiz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat