Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

E-ticarette tüketici hakları nelerdir?

691
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

E-ticarette tüketici hakları nelerdir?

E-ticaret sektöründe irili ufaklı birçok firma bulunmaktadır. Sektörümüzde her sektörde olduğu gibi kötü niyetli siteler de bulunmaktadır. Tüketiciler çeşitli yollarla ulaştıkları bu sitelerden alışveriş yapmakta ve karşılaştıkları sorunlara çözüm bulamadıklarında ise tüm sektör zarar görmektedir. Merdiven altı olarak tabir edebileceğimiz bu tür sitelerden korunmak için tüketicilerin, alışveriş yaptığı sitelerin güvenilir olup olmadığını mutlaka kontrol etmelerini öneriyoruz. 

Türkiye'nin en büyük gruplarından Doğuş ve Güney Kore'nin en büyük gruplarından olan SK ortaklığında kurulmuş olan n11.com tüketicilerin güvenini bu büyük grupların etkisi ile güçlendirmiştir.

Elektronik ticarette tüketicilerin haklarını düzenleyen kanun ve yönetmelikler bulunmaktadır. Bu kanun ve yönetmelikler Avrupa Birliği standartlarına uygun olarak düzenlenmiş olup çoğu noktada mevcut kanunların ötesinde vatandaşı koruyan ve kollayan niteliktedir. 

En önemli tüketici hakkı olarak cayma hakkını görüyoruz. Bu madde tüketicinin görmeden aldığı ürünün istediği gibi çıkmaması durumunda herhangi bir kusura bağlı kalmaksızın iade edebilmesini sağlamaktadır. Kanun ve yönetmeliklere baktığımızda offline diye tabir ettiğimiz normal alışverişlerde bu şekilde sebepsiz bir iade hakkı bulunmamaktadır. Malın teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde kullanılabilen bu hak tüketiciyi koruyan ve satıcının doğru ve basiretli bir tüccar tabiri ile çalışmasını sağlayan önemli bir haktır. 

n11.com olarak bizler satıcılarımızın ürün sayfalarını ücretsiz olarak monitör ediyor ve yine ücretsiz fotoğraf çekimi hizmetleri ile müşterilere doğru bir şekilde ulaşmasını sağlamaya çalışıyoruz. Bu kontroller esnasında başka kontroller de yapılıyor. Satılan ürünlerin önce marka sahibi ya da yetkili ana dağıtıcı tarafından piyasaya satış amacıyla sunulmuş olması ve satıcıların bu ürünleri hukuka uygun yollardan edinerek satıyor olması yapılan kontrollerden bir tanesi. Satılan ürünlerin kesinlikle orijinal olması ve satışa yasaklı ürün kapsamında olmaması gerekiyor. Biz de bir platform olarak bünyemizdeki Marka Koruma Merkezi çatısı altında orijinal ürüne %100 destek vererek, tüketici ve marka haklarına verdiğimiz önemin altını çiziyoruz.

n11.com olarak mevcut kanunlardaki tüketici haklarına ek olarak çok çeşitli uygulamalarımız bulunuyor. Tüketicilerin en önemli haklarından birini sorun olduğunda iletişime geçebilmek olarak görüyoruz. Sektördeki tüm oyunculardan farklı olarak temel felsefemiz müşterimizin bize istediği her kanaldan ulaşabilmesi. Bunun için çok kanallı iletişimi destekleyen bir çağrı merkezimiz bulunuyor. 

n11.com Çağrı Merkezi Numarası: 0850 333 00 11

Yine sektörde ilk ve tek olan çağrı merkezimiz müşterilerimize telefon, e-posta, chat, sosyal medya ve çeşitli forum sitelerinden 7/24 destek vermektedir. 

Hizmet seviyemiz çağrı merkezlerinde uluslararası sektör standartlarını sağlamaktadır ve biz gururla ana sayfamızda doğrudan iletişim numaramızı yayınlamaktayız. Ayrıca yurtdışından almış olduğumuz farklı kategorilerdeki ödüllerle hizmetlerimizi belgelemiş bulunuyoruz. Müşterilerimizin sorunlarına çözüm sürelerimiz ise ortalama 2 iş günü civarındadır. Çağrı merkezimiz ile satıcılarımıza da özel eğitilmiş ekiplerle destek vermekteyiz. Daha iyi satış yapabilmeleri için gereken hizmeti sunmaktayız.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat