Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

E-ticaret sitesi hasarlı ürünü geri almıyorsa ne yapmalıyız?

853
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

E-ticaret sitesi hasarlı ürünü geri almıyorsa ne yapmalıyız?

Hasarlı bir ürün öncelikle hasarın ne zaman meydana geldiği önemlidir ve en çok tartışma bu noktada çıkmaktadır. Bunun için de ilk tavsiye edilen yol kargo teslim alınırken kontrol edilmesidir. Kontrol edildiğinde üründe bir hasar varsa kesinlikte ürün kabul edilmemelidir. Tutanak tutularak iade sebebi yazılmalıdır. 

Aldığınız ürün "hasarlı" ya da ambalajı "deforme" ise bunun için "Kargo Hasar Tespit Tutanağı" ya da ürününüzün yetkili servis tarafından kurulumu sırasında düzenlenecek "Yetkili Servis Hasar Raporu" gerekmektedir.

Kargo teslim evrakını imzaladıktan sonra ürünü resmi olarak teslim almış oluyorsunuz ve kargo şirketinin rolü bu noktada bitiyor. Bu sebeple imza atmadan önce ürününüzün paketini kargo görevlisinin önünde açarak, herhangi bir hasar olup olmadığına, ürünün eksiksiz bir şekilde teslim edildiğinden emin olmaya çalışın. Kargo şirketleri personellerinin tüketicilerin bu taleplerini yerine getirmesi için yardımcı olmaları talimatını verse bazen görevliler acilen gitmesi gerektiği gibi gerekçelerle sizi beklemeyebilir. Fakat bu inceleme anından başka ispatın mümkün olmadığını unutmayın ve bekletin.

Eğer üründe bir hasar ya da eksik varsa, kargo görevlisinden "Hasar Tespit Tutanağı" hazırlamasını isteyebilirsiniz ve elbette ürünü teslim almayınız, ürün teslim evrakını imzalayın. Ürünü kargo görevlisine hiçbir ücret ödemeden iade edin ve gönderici firmaya kargonun iadesini sağlayınız. 

E-ticaret şirketlerinin büyük bir bölümü kargo takibi bölümüne sahip ve kullanıcılar, sitelerdeki bu bölümden kargolarını takip edebiliyorlar. Buradan kargonuzun muhtemel tespit anını belirleyip, kargonun şubeyi bırakılması gibi hususların önüne geçebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat