Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

E-ticaret güvenli midir?

689
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

E-ticaret güvenli midir?

Evet, e-ticaret siteleri ile alışveriş yapmak güvenlidir, hatta en güvenli mecradır bile diyebiliriz. Fakat her e-ticaret platformu güvenli değildir. Özellikle Türkiye bu sektörde hem gelecek vaat eden hem çok hızlı gelişmekte olan bir pazar. Bu sebeple bu kadar hızlı büyüyen bir sektörün getirdiği sıkıntıları çeken hem satıcılar hem de alıcılar var. Bu noktada güçlü altyapısı olan, bilinen ve saygın platformlardan alışveriş yapmak gerekiyor.

E-ticaretin daha da büyümesinin önündeki en büyük engel "güven". Bunun çözümünde e-ticaret platformlarına önemli roller düşüyor.

GfK 2012 Tüketici Araştırması sonuçlarına göre tüketicilerin yüzde 90'ına göre online alışverişin tercih edilmemesinin en büyük sebebini güvensizlik. Bu sorunun başlıca sebepleri olarak da; kişisel verilerin izin dışı iletişimde kullanımı, satıcı ve platform güvenilirliği, ulaşılabilirlik ve sahte-taklit ürün endişesi sıralanıyor. n11.com bu sorunların aşılması için hayata geçirdiği uygulamalarla tüketicilere alışveriş sürecinin başından sonuna ihtiyaç duyduğu desteği verip daha mutlu bir alışveriş deneyimi taahhüt ediyor.

n11.com olarak alışverişin sadece "uğurlu" değil, aynı zamanda "güvenli" adresi olduğumuzu da gösterme çabasındayız. Müşterilerimizin güvenliği ve mutluluğu bizim için çok önemli. Biz "satılsın da nasıl satılırsa satılsın" yaklaşımında değiliz. Güvenli ve keyifli bir alışveriş deneyimi sunmak adına, açıldığımız günden beri birçok ciddi adım attık ve atmaya da devam edeceğiz. Bu yöndeki yaklaşımlarımızı da ifade etmek adına bu yöndeki faaliyetlerimizi ve değerlerimizi, 11 Güvence başlığı altında topladık. Bu konsept bizim için bir tür manifesto, e-ticaretteki "güven" sorununun aşılması için bir tür sosyal sorumluluk ve en önemlisi de n11.com ticari yaklaşımının yansımasıdır.

Bu yaklaşıma paralel olarak n11.com; her zaman tüketicinin yanında, orijinal ürüne %100 destek vereceğini ve 7/24 Çağrı Merkezi ile her an ulaşılabilir olacağı hususunda güvence veriyor. Ödeme Koruma Sistemi ile alıcının mağduriyetini de önleyen n11.com, platformda sadece güvenilir onaylı satıcıların yer alabileceğini, kişisel verilerin en yüksek düzeyde korunacağını da taahhüt ediyor. Türkiye-Kore ortaklığında sağlam bir sermaye yapısı ile faaliyet gösteren n11.com, Destek Merkezleri ile satıcılara yönelik eğitimler sayesinde online ticareti geliştirmeyi hedefliyor. Mağazadan alıcıya modeli ile güvenli alışverişi sağlayan n11.com, müşterilerine 7/24 Çağrı Merkezi üzerinden dinle-anla-uygula yöntemi ile kulak vererek hizmet veriyor.

Bunun yanında yalnızca ticari kaygılarla hareket etmeyip, tüketici haklarına saygı duyarak, kullanıcı memnuniyeti odaklı ve yasalara uygun hareket etmek de çok önemli. Özellikle Türkiye'de e-ticarette güven problemini tamamen aşabilmek için e-ticaret platformlarının orijinal ürünlere %100 destek vermeleri gerekiyor. Sahte ve taklit ürünlerin satışını ve mağazalar arasında haksız rekabeti engellemek için çalışmaların yürütülmesi çok önemli. n11.com olarak bizim bu noktada Marka Koruma Merkezi ile orijinal ürüne %100 destek verdiğimizi belirtmek isterim.

Aynı zamanda tüketicilerin daha güvenli ve mutlu bir alışveriş deneyimi yaşaması için sahte ürün ve marka ihlaline karşı dünyanın en kapsamlı ve önemli marka koruma ajansı olan React'ın Türkiye ofisi ile işbirliği anlaşması imzaladık. Burada gerçekleşen çalışmalar bizim için bir tür manifesto, e-ticaretteki "güven" sorununun aşılması için bir tür sosyal sorumluluk ve en önemlisi de n11.com ticari yaklaşımının yansımasıdır. Sahte ürünlerle savaşmanın yanı sıra hem alıcılarımız hem de satıcılarımızın tüm süreçlerini kontrol ediyoruz .

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat