Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Estetik burun ameliyatı neden zor bir ameliyattır?

27,705
kez izlendi
Puan: 4.57 / 5
Detaylı Açıklama

Estetik burun ameliyatı neden zor bir ameliyattır?

Öncelikle şunu belirtmek gerekir. Burun estetiği ameliyatları günümüzde zor operasyonlar değildir. Çünkü ameliyat genel anestezi altında yapılır. Hastalar herhangi bir ağrı, sızı hissetmez. Estetik burun ameliyatı yüzdeki deformitelere bağlı gerçekleştirildiyse, ameliyattan sonra bu deformiteler tamamen giderildiği için hasta ameliyattan son derece memnun bir şekilde ayrılır. Bunların yanı sıra burun için fonksiyonları, burundan iyi nefes alınabilmesi de çok önemlidir. Estetik burun ameliyatlarında aynı zamanda burundan sağlıklı  nefes alma da sağlandığı için hastalarda nefes alma ile ilgili herhangi bir konfor kaybı yaşanmaz.

Burun estetiği ameliyatlarından özellikle halk içinde söylenegelen tampon kullanımı nedeniyle çekinilebilir. Ama günümüzde artık silikon tamponlar kullanıldığı için burun tamponları da hastalar için bir sorun yaratmamaktadır. Burun ameliyatından sonra 2. günde tamponlar alınır, hastalar rahat bir şekilde nefes alır; 5. veya 7. günde ise burun dikişleri alınır, burun alçısı çıkarılır. 

Hastada ilk 3-5 gün içerisinde oluşan gözde morluklar, şişlikler ve ödem tamamen geçicidir ve 7. günün sonunda bunların tamamı geçer ve hasta tamamen iyileşir. 

Günümüzde burun estetiği ameliyatları zor olmadığı için bir hastayı ameliyat ettikten sonra bunu tamamen izleyen, gelişmeleri gören yakınları iki hafta sonra ameliyat için doktora başvurmaktadırlar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat