Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Eşine karşı cinsel istek duymayanlar ne yapabilir?

127,284
kez izlendi
Puan: 4.27 / 5
Detaylı Açıklama

Eşine karşı cinsel istek duymayanlar ne yapabilir?

İnsanın eşini sevmesine rağmen ona cinsel istek duymaması başka problemlerde olduğu gibi birçok nedene bağlı olabilir. 

En yaygın görülen nedenlerden biri, özellikle uzun süreli evliliklerde kadın veya erkeğin karşı tarafı ebeveyni gibi görmeye başlamasıdır. 

Mesela kadın kocasını artık babası gibi algılamaya başlıyor. Aynı şey erkek tarafı için de geçerli olabilir. Belli bir süre sonra adam karısını annesi gibi görmeye başlayabiliyor.

İlişki anne-çocuk ilişkisine dönüyor ve dolayısıyla cinsel istek azalıyor. Bir diğer neden ise sevgilerinde ciddi bir azalma olmamasına rağmen kızgınlıklar, kırgınlıklar, küskünlükler nedeniyle azalan cinsel istek.

Yine en sık gördüğümüz nedenlerden bir diğeri sevişmelerin yeterince iyi olmaması ve doyum almamaları. İster kadın olsun, ister erkek; eğer o sevişmeden yeterince tatmin olmuyorsa sürdürmekte zorluk çekiyor. 

Evli çiftler cinsel yaşamlarını renklendirmek için çeşitli alternatifler vardır. Evli çiftler sürekli yatak odalarında sevişiyorlar ise farklı bir mekanı seçerek, tek bir pozisyonu kullanıyorlarsa farklı pozisyonlar deneyerek cinsel yaşamlarını renklendirebilirler.

Daha ileri yaşlarda ise insanlar çekiciliklerini kaybettikleri düşüncesiyle cinsel ilişkiden kaçınabiliyorlar. Fiziksel görünümünü beğenmediği için eşinin onunla sevişmekten hoşlanmayacağını varsayıyor ve cinsellikten kaçmaya başlayabiliyorlar.

Bir de belli bir zaman sonra cinsel arzularda azalma görülebiliyor. Bunun nedeni hormon seviyesi düşmesi olabilir ve eksilen hormonun yerine konması gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat