Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Eşinden boşanan kamu görevlisi için atama şartları nelerdir?

1,330
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Eşinden boşanan kamu görevlisi için atama şartları nelerdir?

Çalışan eşlerin her ikisinin de kamu görevlisi olması eş durumundan atamalar konusunda birinci önceliktir. Kamu görevlisi olan eşlerin boşanması durumunda ayrılan eşin bulunduğu bölgeden talep ettiği bölgeye atanması veya istediği bir bölgeye atanma talebinde bulunma hakkı bulunmakla beraber bu atamanın gerçekleşebilmesi için belli şartların da gerçekleşmesi gerekmektedir.

Türk Medeni Kanunu'na göre memur olan eşlerin ilgili aile mahkemesi tarafından verilen boşanma kararının net olarak verilmiş olması gereklidir. Ayrıca davayı takip eden temyiz sürecinin de tamamlanmış olması beklenir.

Boşanan eş, çalışmış olduğu kamu kurumunun atama dairesi başkanlığına giderek durumunu bildirir. Atanma talebinin gerçekleşmesi için nüfus müdürlüğünden alacağı vukuatlı nüfus kayıt örneği ve mahkeme kararı gibi durumunu ispatlayıcı belgeleri çalıştığı kurumun atama dairesi başkanlığına sunar. 

Eşinden boşanan kamu görevlisinin bir defaya mahsus olmak üzere bir yıllık süre içerisinde istediği bölgeye atanması mümkündür. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat